Sony Pictures în ofensivă

3mjp5545

Sony Pictures în ofensivă

Sony Pictures vrea să prevină prin mijloace legale ca documentele sale să fie făcute publice prin atacurile hackerilor. Dar tot mai multe date interne ies la iveală, inclusiv scenariul pentru noul film Bond. Iar hackerii mai anunță și un cadou de Crăciun.

După atacul pe scară largă împotriva Sony Pictures, Hollywood Studio încearcă să prevină alte dezvăluiri. Mai multe agenții de mass-media din SUA au cerut printr-o scrisoare oficială să se operască rapoartele privind informațiile obținute de hackeri din interiorul companiei. Astfel Sony va apela la mijloace juridice, se spune în presă.

După cum raportează blogul de tehnologie Recode, compania mass-media a cerut de asemenea distrugerea oricăror copii ale documentelor aflate în posesia terților și rezultate din atacul din mediul digital. Prin urmare Sony vrea ca mass-media să fie trasă la răspundere pentru orice pierderi eventuale sau daune aduse companiei. Afectate sunt și agenții mari de media precum New York Times sau Hollywood Reporter.

http://www.n-tv.de/wirtschaft/Sony-Pictures-geht-in-die-Offensive-article14161371.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 1 =